Czwartek, 19 Czerwca 2025  Imieniny: Gerwazego, Protazego

realizowane projekty i programy

1. Program wieloletni - „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Priorytet 3 – organizowanie wydarzeń promujących czytelnictwo : spotkania z rodzicami, innymi zaproszonymi gośćmi, wystawy, konkursy, teatrzyki, quizy, organizacja kącików książek. Organizowanie spotkań z twórcami literatury dla dzieci w tym pisarzy i innymi gośćmi ,promujących kulturę naszego region, organizowanie spotkań z rodzicami na temat roli literatury dziecięcej w wychowaniu dziecka, dalsza współpraca z bibliotekami publiczną i pedagogiczną, spotkania z pracownikami, organizowanie wycieczek w celu poznania miejsc promujących czytelnictwo, organizowanie konkursów, wystaw.

Zakup książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku od 3 – 6 lat oraz książek będących nagrodami w konkursie o zasięgu miejskim  dla dzieci w wieku 5 – 6 lat. 

2. Klub Zdrowego przedszkolaka - celem projektu jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia w przedszkolu. Dzieci wzbogacą swoją wiedzę z dziedziny zdrowia, zdobędą określone umiejętności oraz przyswoją prawidłowe przyzwyczajenia i nawyki higieniczno - zdrowotne.

3. Mały Miś w świecie wielkiej literatury - dzieci wraz z nauczycielem wybierają grupową maskotkę - misia, który odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. W przedszkolu pluszak "zamieszka" w kąciku czytelniczym. Zostanie nadane mu imię i będzie obecny na zajęciach przeprowadzanych w ramach projektu w roli przewodnika po świecie literatury. Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa wśród małych dzieci.

4. “Kubusiowi przyjaciele natury”  – Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu. W ramach realizacji programu, najmłodsi poznają zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczą się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców.

5. Czyste powietrze wokół Nas – jest to program Głównego Inspektoratu Sanitarnego, jego głównym celem jest zwiększenie wiedzy rodziców w zakresie ochrony dzieci przed narażeniem na działanie dymu tytoniowego oraz kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci dotyczących ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi. Partnerami programu na poziomie krajowym jest Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieciństwa Wolnego od Tytoniu.

6. Skąd się biorą produkty ekologiczne –  jest to program prowadzony we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Katowicach. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Program został opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

7. Lekcje ciepła – jest to ekologiczno – edukacyjny program, realizowany przez pracowników PEC Bytom. Celem programu jest m. in. promowanie zrównoważonego rozwoju rynku energii oraz poznanie racjonalnych sposobów używania ciepła. Program realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Energii

 

Załączniki

Brak załączników.